Innowacje tworzą przyszłość

Termoablacja MW czy termoablacja RF

 

Pionierski zabieg termoablacji miał miejsce w 1990 r., natomiast w Polsce po raz pierwszy wykonano go 11 lat później. Na dzień dzisiejszy urządzenie do wykonania tego zabiegu jest stosowane do usuwania zmian nieoperacyjnych zlokalizowanych w wątrobie oraz rzadziej do ablacji guzów w innych organach (nerki, płuca, tarczyca, piersi) i kościach. Metoda jest mniej inwazyjna i obciążająca dla pacjenta niż dotychczas proponowane leczenie operacyjne. Nie może być jednak wykonywana u osób cierpiących m.in. na zakrzepicę żył głębokich, niewydolność serca, stan zapalny.

 

Termoablacja: opis metody

Pod pojęciem „termoablacja” kryje się nowoczesna bezkrwawa metoda wspomagająca walkę z nowotworami. Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebny jest generator mikrofalowy lub generator fal radiowych wraz z osprzętem. Pierwszym etapem jest określenie marginesów zmiany, a kolejnym wprowadzanie w jej granice elektrod do zastosowań przezskórnych, laparoskopowych lub do chirurgii otwartej. Rolą elektrod jest przekazywanie energii cieplnej do zmienionej chorobowo tkanki. Po przekroczeniu temperatury granicznej (50°C) rozpoczyna się proces obumierania komórek guza z jednoczesnym minimalnym oddziaływaniem na tkanki zdrowe. Tę powtarzalną procedurę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i pod kontrolą np. aparatu ultrasonograficznego (USG) lub tomografu komputerowego (TK).

 

Generator do termoablacji

Urządzenie jest stosunkowo niewielkie i mobilne. Często wykorzystywany jest generator fal radiowych, jednakże część specjalistów skłania się ku ulepszonej metodzie bazującej na generatorze MW. Nowsze rozwiązanie bazuje na falach elektromagnetycznych o energii mikrofalowej. Emisja energii fali jest źródłem wzbudzenia cząstek wody w tkance, a to z kolei powoduje generację ciepła i jego pochłanianie przez tkankę. Wzrost temperatury jest zjawiskiem pożądanym i prowadzi do martwicy komórek w obrębie nowotworu. Zabieg z użyciem technologii MW trwa nawet o połowę krócej w porównaniu do procedury z użyciem termoablacji RF, a obecność naczyń krwionośnych nie zakłóca ablacji poprzez minimalną ucieczkę ciepła. Zaletą jest możliwość zwiększenia obszaru zakwalifikowanego do termoablacji, stosowania wielu elektrod jednocześnie oraz wykonywania zabiegów u osób z metalowymi implantami.

 

 

Obydwie metody dają bardzo dobre efekty kliniczne, dlatego HS AMICA jest rozwiązaniem polecanym specjalistom. Hybrydowy generator HS Amica łączy w sobie cechy generatora RF i generatora MW pozwalając przeprowadzać termoablację RF lub MW – w zależności od potrzeb. Jest intuicyjny w obsłudze i kompatybilny z najczęściej używanymi technikami obrazowania: USG, CT, MRI.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tym rewolucyjnym rozwiązaniem.Nasi Partnerzy:
O FIRMIE / ABOUT      PRODUKTY      EDUKACJA      KONTAKTWolfmed Sp. z o. o. ul. Balicka 77
30-149 Kraków

(12) 636 69 86
info@wolfmed.pl
design by pudlowski.net