SKANER PET DO BADANIA PIERSI

Mammi – mammograf PET

Nowotwór piersi to jeden z najczęściej spotykanych nowotworów w populacji zachorowań. Wczesna diagnoza, szybkie oraz trafne leczenie, pozwala zminimalizować skutki tej poważnej choroby a w wielu przypadkach całkowicie ją wyleczyć. Niestety, późno zdiagnozowany prowadzi do poważnych następstw w tym tej najgorszej jaką jest śmierć.

Mammi, pomaga w szybkiej, sprawnej oraz niesłychanie dokładnej diagnostyce guzów nowotworowych. Jest jedynym urządzeniem na rynku, które wykorzystuje pozytonową tomografię emisyjną (PET) w mammografii. Badanie w oparciu o Mammi jest całkowicie bez uciskowe. Pacjentka układana jest na brzuchu tak aby jej pierś w pozycji anatomicznej była eksponowana do detektora. Mammi eliminuje ograniczenia diagnostyczne wynikające z wieku pacjentki, wielkości piersi czy umiejscowienia guza. Połączenie braku kompresji piersi oraz funkcji PET pozwala wykrywać guzki już od 1.4 mm średnicy. Spośród dostępnych technik obrazowania piersi jak: MRI, TK, PET, Mammograf, żadna nie charakteryzuje się tak wysoką dokładnością jak Mammi.

Ze względu na swoje unikatowe zastosowanie, w porównaniu do klasycznego badania PET, Mammi emituje od 1/3 do 1/4 mniejszą dawkę promieniowania i jest badaniem ekonomicznie bardziej opłacalnym. Ponadto pozwala przenieść ciężar badań piersi w pracowni MN na dedykowany aparat, tym samym obniża koszty procedury i skraca czas badania, pozostawiając aparat PET gotowym do badań u pacjentów wymagających np. Whole Body PET.

Mammi wyposażone jest w konsolę sterowania, komputer rekonstrukcyjny, na którym obrazowane są wyniki badania, detektor oraz stół pacjenta. Cały system jest kompaktowy, mobilny i pozwala na łatwą adaptację pomieszczeń.

O FIRMIE / ABOUT      PRODUKTY      EDUKACJA      KONTAKTWolfmed Sp. z o. o. ul. Balicka 77
30-149 Kraków

(12) 636 69 86
info@wolfmed.pl
design by pudlowski.net