Nóż Plazmowy Plasma Jet

Plasma Jet – plazmowy, bezkontaktowy nóż do chirurgii tkanek miękkich

W chirurgicznym systemie Plasma Jet zastosowano zjawisko wytwarzania plazmy gazu w wyniku silnej jonizacji argonu. Efekt ten zachodzi w narzędziu, którym posługuje się chirurg. Na końcu narzędzia powstaje 2-centymetrowy strumień plazmy (silnie zjonizowane cząstki argonu posiadają wysoką energię kinetyczną i temperaturę) dodatkowo oświetlający pole zabiegowe.

Nóż plazmowy charakteryzuje się budową bipolarną, dzięki czemu nie wymagane jest stosowanie elektrod referencyjnych. Brak różnicy potencjałów pomiędzy narzędziem a pacjentem sprawia, że nóż do chirurgii tkanek miękkich jest bezpieczny w stosowaniu. Nie występuje tu zjawisko łuku elektrycznego co sprawia, że Plasma Jet oddziałuje bardzo płytko na tkanki i może być stosowana np. do waporyzacji samej błony surowiczej.
Bezkontaktowa chirurgia tkanki miękkiej w oparciu o Plasma Jet oferuje: 

Cięcie (kliknij aby zobaczyć Video)
Waporyzację (kliknij aby zobaczyć Video)
Kinetyczną preparacje tkanek (kliknij aby zobaczyć Video)
Koagulację (kliknij aby zobaczyć Video)

Połączenie powyższych funkcji w jednym systemie sprawia, że nóż plazmowy jest bezkonkurencyjnym i jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń stosowanych w chirurgii tkanek miękkich. Daje sposobność skutecznego i szybkiego przeprowadzania zabiegów, usuwania rozsiewów nowotworowych na jelitach (nie uszkadzając ich, co zrewolucjonizowało chirurgię otrzewnową). Otwiera nowe możliwości w usuwaniu wysiewów do otrzewnej. Stał się niezastąpionym systemem w wielu zabiegach, mi.in. nowotworów jelita grubego, odbytu, jajnika.
Wykorzystanie Plasma Jet znacząco podnosi prawdopodobieństwo spontanicznego zapłodnienia po zabiegach usunięcia torbieli endometroidalnych. Torbiel jest usuwana warstwa po warstwie oszczędzając tym samym jajnik. Nóż plazmowy posiada wyjątkowe właściwości hemostatyczne w chirurgii wątroby i innych zabiegach, w których pożądane jest unikanie obfitego krwawienia z dużych powierzchni.
Szerokie zastosowanie i ciągle poszerzany wachlarz możliwości sprawiają, że jedynym ograniczeniem do stosowania Plasma Jet staje się wyobraźnia operatora. 

O FIRMIE / ABOUT      PRODUKTY      EDUKACJA      KONTAKTWolfmed Sp. z o. o. ul. Balicka 77
30-149 Kraków

(12) 636 69 86
info@wolfmed.pl
design by pudlowski.net