Nóż Plazmowy Plasma Jet

Plasma Jet – plazmowy, bezkontaktowy nóż do chirurgii tkanek miękkich

Plasma Jet, to nowe spojrzenie na chirurgię. Istota systemu polega na wytwarzaniu plazmy gazu w wyniku zjawiska silnej jonizacji argonu. Efekt jonizacji zachodzi w narzędziu, którym operuje chirurg. Na końcu narzędzia otrzymujemy ok. 2-centymetrowy strumień plazmy - silnie zjonizowanych cząstek argonu posiadających wysoką energię kinetyczną, temperaturę, oraz wywołujące efekt luminescencji, oświetlając dodatkowo pole zabiegowe.

Bipolarna budowa narzędzia nie wymaga stosowania elektrod neutralnych. W wyniku braku różnicy potencjałów pomiędzy narzędziem a pacjentem nie występuje zjawisko tzw. „łuku elektrycznego” co sprawia, że nóż plazmowy oddziałuje bardzo płytko na tkanki i może być stosowany np. do waporyzacji samej błony surowiczej.
Bezkontaktowa chirurgia tkanki miękkiej w oparciu o system Plasma Jet oferuje: (kliknij aby zobaczyć Video)
Cięcie
Waporyzację
Kinetyczną preparacje tkanek
Koagulację

Połączenie powyższych funkcji w jednym urządzeniu sprawia, że nóż plazmowy Plasma Jet jest bezkonkurencyjnym i jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów przeznaczonych do chirurgii tkanek miękkich. Pozwala na skuteczne i szybkie przeprowadzanie zabiegów usuwania rozsiewów nowotworowych na jelitach - nie uszkadzając ich, przez co rewolucjonizuje chirurgię otrzewnową. Otwiera nowe możliwości w usuwaniu wysiewów do otrzewnej. Staje się niezastąpionym systemem w zabiegach nowotworów jelita grubego, odbytu, jajnika i wielu innych.
Zastosowanie noża plazmowego znacząco podnosi prawdopodobieństwo spontanicznego zapłodnienia po zabiegach usunięcia torbieli endometroidalnych. Torbiel jest usuwana warstwa po warstwie oszczędzając tym samym jajnik. Nóż plazmowy Plasma Jet posiada wyjątkowe właściwości hemostatyczne w chirurgii wątroby i innych zabiegach, w których pragniemy uniknąć obfitego krwawienia z dużych powierzchni.
Szerokie zastosowanie i ciągle nowo odkrywane możliwości, sprawiają że jedynym ograniczeniem do stosowania Plasma Jet staje się wyobraźnia operatora.

O FIRMIE / ABOUT      PRODUKTY      EDUKACJA      KONTAKT



Wolfmed Sp. z o. o. ul. Balicka 77
30-149 Kraków

(12) 636 69 86
info@wolfmed.pl




design by pudlowski.net